top of page

PROJELERİMİZ

Berceste Evleri

TEK Grup Mühendislik'in asıl faaliyet alanı ve odağı, inşaat ve yapı taahhüt sektörüdür. Son yıllarda, Kocaeli ve İstanbul Anadolu yakası sakinleri için sakin, huzurlu ve doğa ile iç içe yaşam denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri olan Kocaeli Körfez İlçesi, İlimtepe bölgesinde "Berceste Evleri" projesi faaliyetlerine devam etmektedir. 

 

Ulusal yönetmelik ve mevzuat başta olmak üzere, inşaat endüstrisin uluslararası alanda kabul gören gereklerini de gözeterek, “Sağlam, konforlu ve prestijli konutlar” üretmeyi amaçlayan iki ayrı sivil inşaat projesinin tasarım ve mühendislik faaliyetleri etmektedir.

Lokasyon olarak, ülkemizin hem en yoğun nüfusunun ve de en yoğun sanayisinin bulunduğu İstanbul Anadolu Yakası ile Gebze ve Körfez gibi sanayi merkezlerinin bulunduğu Çatalca Yarımadası’nın yanıbaşındaki Körfez İlimtepe Mevkisi seçilmiştir. Hem konut yerleşimi, hem de sanayi bölgelerine yakınlığın yanı sıra, bölgeye yakın 3 havalimanı ve inşa edilen  otoyollara yakınlık da, ulaşım ve finansal kazanç avantajları sunmaktadır.

 

Konum PS 2023-07-15.png

Doğa ile iç içe, havası, suyu ve de yeşil alanları henüz şehir yaşamının olumsuz etkilerinden etkilenmemiş bir bölgede 5500 m2 imar alanlı ilk etap konut projesinin mühendislik ve inşaat çalışmaları devam etmektedir. Bu proje kapsamında planlanan 16 bahçeli villadan oluşacak projede2 farklı tasarımda 3 tip villa satışı yapılması planlanmaktadır:

  • Orman Manzaralı Villalar (6 Ünite)

  • Deniz ve Orman Manzaralı Villalar (5 Ünite)

  • Site İçi Bahçeli Villalar  (5 Ünite)

Bunlara ilave olarak,  yetişkin havuzu, çocuk havuzu (ısıtmalı), çocuk oyun odası, hobi odası, sauna, buhar hamamı, sosyal alan, ateş çukuru, basket sahası / tenis kortu ve de yürüyüş alanları bulunmaktadır. 

Güveliğin sağlanması amacıyla tüm sitenin etrafı duvarlarla çevrelenmiş olup,  metal çitler ve kamera sistemleri ile de ilave tedbirler alınmıştır. Kapı giriş çıkışlarının takibi için hizmetli dairesi site giriş kapısına konumlandırılmış olup,  otomatik açılır kapanır  kumanda sistemleri  ile daha güvenli bir yaşam alanı oluşturulmuştur

bottom of page