top of page

FAALİYETLERİMİZ

İnşaat ve Emlak Faaliyetleri

Ülkemizin 85 milyonu aşan nüfusu, nüfus artış hızı ve de eski yapı / mühendislik mevzuatına göre inşa edilmiş yapı stoğunun fazlalığı, sağlam ve yaşanabilir konut talebini canlı tutmaktadır. Bu faktörlere Orta Doğu, Körfez ve de Avrupa Birliği bölgesi başta olmak üzere, bir çok ülke vatandaşlarından gelen konut talebi de eklendiğinde, bu doğal talebin ötesinde, çok daha fazla sayıda modern mühendislik teknikleri ile inşa edilmiş konuta ihtiyaç duyulmaktadır.

Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de yerleşim ve yatırım eğilimlerinin müstakil, doğayla yakın ve de konforlu konut talebine dönüşmektedir. Özellikle de, doğayla iç içe, kalabalıktan uzak ve güvenli yaşam alanı tercihlerinin artan bir trend olarak devam etmesi, TEK Grup Mühendislik’in inşaat ve emlak faaliyetlerini bu taleplere uygun sivil konut üretimine odaklamasıyla şekillenmiştir.

Bu amaçla, hem yerli kullanıcıların, hem de yabancı yatırımcıların taleplerini karşılamaya yönelik, Kocaeli İli Körfez İlçesi’nde “Berceste Evleri” projesi mühendislik ve inşaat çalışmaları devam etmektedir.

 

bottom of page